Ubezpieczenie na życie online – wybierz najlepszy wariant dla siebie!

Wraz z nadejściem pandemii wiele firm i usług przeniosło swoje działalności wyłącznie do przestrzeni wirtualnej. Czas ten pokazał, jak wiele kwestii można załatwić bezpiecznie za pośrednictwem Internetu, a wielu zagorzałych przeciwników sieci przełamało się i również zaczęło funkcjonować w ten sposób. Firmy ubezpieczeniowe, jak wiele innych działalności, w czasach pandemii funkcjonowały głównie zdalnie, a ich ofertę można było poznać za pośrednictwem strony internetowej. Ubezpieczenie na życie online to jedna z oferowanych przez ubezpieczalnie usług, która może zostać w pełni wykonana wirtualnie. 

Ubezpieczenie na życie online – czym jest?

Ubezpieczenie na życie jest polisą, której przedmiotem jest życie osoby ubezpieczonej. W sytuacji śmierci tej osoby towarzystwo ubezpieczeniowe jest zobowiązane do wypłaty określonej przez umowę kwoty na rzecz osób wskazanych w ubezpieczeniu. W zależności od typu umowy ubezpieczenie może być dożywotnie lub określone czasowo. Ubezpieczenie na życie w wersji online umożliwia załatwienie wszystkich formalności przez Internet, bez konieczności wizyty w stacjonarnym oddziale firmy ubezpieczeniowej. 

Szczegóły, które warto wziąć pod uwagę

Ubezpieczenie na życie może być określone czasowo lub bezterminowe i trwać tak długo, jak opłacana jest składka. Firmy ubezpieczeniowe najczęściej wyróżniają dwie grupy wiekowe: 

– od uzyskania pełnoletniości do ok. 60 roku życia (w zależności do konkretnej agencji),

– powyżej 61 roku życia.

Osoba zainteresowana zakupem ubezpieczenia na życie online może wybrać spośród dostępnych opcji na stronie agencji lub skomponować własny wariant ubezpieczenie, uwzględniający najważniejsze dla niej kwestie. Można również skorzystać z praktycznych i opłacalnych pakietów, na przykład “Ubezpieczenie dla rodziny” czy “Ubezpieczenie dla dwojga”. 

Dokumenty niezbędne do zakupu ubezpieczenia na życie online

Aby podpisać polisę i móc zakupić ubezpieczenie na życie niezbędny jest ukończony 18 rok życia, który uprawnia do zwierania różnorodnych umów. W celu dopełnienia wszystkich niezbędnych formalności potrzebny będzie skan dowodu osobistego, który może zostać zastąpiony paszportem lub prawem jazdy – czyli dokumentem ze zdjęciem. Ochrona gwarantowana w polisie na życie rozpoczyna się najczęściej około 2 dni roboczych po podpisaniu umowy i dopełnieniu wszelkich zobowiązań – dostarczeniu skanu dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz opłaceniu pierwszej składki. Polisa potwierdzająca posiadanie ubezpieczenia na życie zostaje przesłana na podany adres mailowy.